UEP / Blog

Uzaktan Eğitim Portalı ve Kesintisiz Eğitim

Uzaktan Eğitim Portalı ve Kesintisiz Eğitim

Uzaktan Eğitim Portalı ve Kesintisiz Eğitim

18-11-2020

 Gün geçtikçe  bilgiyi kullanma, bilgi edinme ve paylaşabilme büyük önem taşımaktadır.Bütün bunları sağlayacak  her türlü eğitim  modeline gereksinim duyulmaktadır.Uzaktan Eğitim Portalı bu ihtiyaca cevap vermek için hazırlanmıştır.Öğrencilerin ve eğitimcilerin fiziksel olarak aynı yeri paylaşmak zorunda kalmadan öğrencinin kendini öğreme sorumluluğu üstlendiği uzaktan eğitim covid-19 dönemindede en çok tercih edilen  cazip bir yöntem olmuştur.

Bilinmelidir ki; uzaktan eğitim, örgün öğretimle karşılaştırıldığında alternatif olabilecek  ikinci sınıf bir öğretim şekli değildir.Uzaktan  Eğitim  Portalında , özel olarak hazırlanmış ders konuları,  bilgisayar programları ve en yeni ölçme ve değerlendirme metotları kullanılmaktadır. Geçmişe bakıldığında ise uzaktan eğitim  sisteminin  yetersiz ülkelerin baş vurduğu bir öğretim şekli de değil aksine bu sistemi öncelikle dünyanın en zengin ve sanayileşmiş ülkelerinin her alanda kullandığı görülmektedir.

Bu sistemde derslerle bir araya gelen eğitilen ve öğretmen beraberliği sonaerdiğindede  öğrenme sürecini devam ettirecek bir tekrar imkanı eğitilene sunulabilmektedir.Bu sayede öğrenciler bir dersi istediği zaman, istediği kadar tekrarlayabilmekte ve böylece zamana yayılmış daha anlaşılabilir bir öğrenme oratamı sağlanmış olmaktadır.

Eğitimin kesintisiz devam  etmesi hem öğrencilerimiz hem de eğitim alan tüm bireyler için çok değerlidir.Bu nedenle ücretsiz eğitim yazılımı demosu için bize ulaşın.

 

“Covid-19 ve Okullarda Öğretmene Düşen Görevler “ adlı yazımızada gözatabilirsiniz.

 

Uygun fiyatlı Uzaktan Eğitim Sistemi Kurma Maliyeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.